Hizmetlerimiz

DİŞ BUĞDAYI KUTLAMA PARTİSİ

Nazlı Bebeğin Diş Buğdayı; (Anne) Bende geçtiğimiz günlerde Nazlı bebeğin Bonjur Parti Evinde yapılan diş buğdayına davetliydim, güzel bir Diş Buğday partisi oldu, Partide diş buğdayı başta olmak üzere kısır gül böreği, zeytinyağlı dolmalar, içli köfteler ve kek vardı, yedik içtik Bonjur Parti Evinin Disko alanında eğlendik, Muhteşem bir parti oldu.

Diş buğdayı ilk defa diş çıkaran çocuk için yapılan günün anlam ve özelliğine uygun tema ile süslenmiş Bonjur parti evinde verilen davet partisidir.

Genelde yakın akrabalar ve aile dostları davet edilir. Davete icabet eden kişiler diş çıkaran çocuk için hediyelerini alır ve Bonjur parti Evinin özenle sunduğu davette yerlerini alırlar. Bu davetin amacı çocuğun dişlerinin sağlam olması uzun ve sağlıklı bir ömür sürüp bereketli bir hayat geçirmesi için yapılır.

Bonjur Parti Evinde düzenlenen bu davette ikram olarak öncelikle diş buğdayı verilir. Ayrıca Bonjur Parti Evinin sunduğu enfes tatlar misafirlere ikram edilir. Ayrıca bebeğin bulunduğu yer temalı süsleme ve materyaller konularak seçmesi istenir mesela para, altın , tarak ayna , kitap , gibi çeşitli malzemelerden hangisini seçiyorsa ileride o mesleği yapacağı düşünülür. Mesela altın seçmesi kuyumcu olacağına tarak seçmesi kuaför – berber olacağına , kitap seçmesi okuyup büyük bir insan olacağına yorulur , bu inanç hem güzel hem de eğlenceli zaman geçirilmesi için hoş bir adettir.

Nazlı bebek önüne döktüğümüz eşyalardan parayı seçti, ve zengin bir iş kadını olacağına dair gülüp sohbet ettik. Sevgili Bonjur Parti Evi ahçısı Sultan hanım çok güzel bir dirgit hazırlamış. Tüm Bonjur parti Evi Çalışanlarına güler yüz, muhteşem hizmet ve eğlence için teşekkür ederim.